Airbnb, Niš, Srbsko

Prvá noc a sny o darcoch orgánov

Cestovanie autom som vždy mala rada. Sedieť  v aute a sledovať  domy svietiace v tme, za oknami ktorých sa odohrával vždy iný príbeh. Ukrývalo to v sebe neopísateľné čaro, avšak lietanie pre mňa znamenalo omnoho viac. Môj prvý let si budem pamätať  navždy, pretože až vtedy som si uvedomila, koľko nádhery dokáže človek vidieť  z vtáčej perspektívy.

Vždy som si však uvedomovala, že cestovanie je finančne náročné a ja si to dovoliť  nemôžem. Vďaka môjmu priateľovi, som však na túto skutočnosť  získala úplne iný názor. Lacné cestovanie nie je mýtus :-).

Našou prvou spoločnou nízko nákladovou destináciou bol Niš v Srbsku. Možno si poviete, že je to divné miesto, ale je to len na skok do Belehradu, ktorý sme vždy chceli navštíviť. Letenky nás vyšli na 24 € na osobu a otázne už ostávalo len ubytovanie. V marci tohto roku som mala tú česť  spoznať  a prvýkrát aj na vlastnej koži vyskúšať  Airbnb.

Martin, ako skúsený turista a používateľ  Airbnb, všetko zariadil. V odletovej hale plnej Srbov cestujúcich na víkend domov, mi ukázal fotku izby, v ktorej budeme nasledujúcu noc spať  a spomenul, že majiteľka bytu nehovorí veľmi dobre po anglicky.

Očakávanie a strach strieda spokojnosť

Bola som plná očakávaní, ale aj strachu. Pri prílete do Nišu sme sa autobusom odviezli do centra mesta a potom sme išli asi 10 minút pešo k „nášmu“ bytíku. Mesto bolo krásne, plné života a nezvyčajných vôni.

Byt sa nachádzal v modernej budove, na prízemí ktorej bola galéria moderného umenia a útulná kaviareň. Majiteľke sme napísali SMS, že stojíme pred vchodom a hneď nám prišla otvoriť. Milá pani Zana mala asi 50 rokov a svoju neznalosť  anglického jazyka šikovne vyriešila a vzala si na pomoc svojho brata. V podstate to bolo jedno – veď sme Slovania a v konečnom dôsledku sme sa rozumeli, aj keď hovoril každý svojim jazykom.

Garzónka sa nachádzala na druhom poschodí a už po otvorení dverí som vedela, že s týmto výberom budeme spokojní. Vkusné a moderné zariadenie bytu bolo doplnené krásnymi obrazmi, ktoré maľovala pani Zana. Cítili sme sa tam veľmi príjemne a v byte nič nechýbalo. Voňavá posteľ, čisté uteráky, plne zariadená kuchyňa a prekvapenie. Na štvorcovom jedálenskom stole nás čakala fľaša lokálneho vína, čaj, káva a mapa mesta s vyznačenými reštauráciami, ktoré stoja za to navštíviť.

Zložili sme si veci, ochutnali pripravené víno a vybrali sa do mesta. Späť  sme prišli neskoro večer a uložili sa spať.

A vtedy to prišlo

Zaspávala som s divným pocitom, že sa nachádzame nielen v cudzej krajine, ale aj v cudzom byte, od ktorého kľúče nemáme len my a v hlave mi prúdili myšlienky o zlodejoch ľudí na transplantáciu orgánov. Tieto myšlienky som však rýchlo vyhodila z hlavy a hneď som zaspala.

V noci som sa prebudila na silné zvonenie zvončeka a myšlienky o darcoch orgánov opäť ožili. Počula som hluk na chodbe a predstavovala si, ako sa otvoria dvere a domov sa nikdy nevrátime. Celé to trvalo asi 7 minút a žalúdok som mala v krku. Martina som nebudila lebo som si povedala, že možno je to posledný krát, keď môže bezstarostne spať.

Asi pozerám veľa filmov alebo mám len bujnú fantáziu , ale nič z toho sa, pochopiteľne, nestalo. Pravdepodobne to boli obyvatelia bytovky, ktorí sa vracali domov v dobrej nálade a zazvonili na nesprávny zvonček. Keď som si uvedomila, že žiaden horor sa odohrávať  nebude, zaspala som a zobudila sa až ráno.

Zhrnutie

Slnečné lúče svietili do izby a vstávanie bolo hneď príjemnejšie. Zbalili sme si veci, vypili teplý čaj, odovzdali kľúče a vybrali sa na cestu do srbskej metropoly. Ubytovanie odporúčam každému, kto sa rozhodne Niš navštíviť. Od Nišu som nečakala nič a on pozitívne prekvapil.

Srbsko - Niš

V prípade, že máš záujem o ubytovanie u milej pani Zani, klikni na obrázok vyššie a zisti dostupnosť . Ak však ešte nie si registrovaný na Airbnb, klikni sem a získaj svoj Travel Credit v hodnote 15 – 30 € hneď  teraz.


Máš zaujímavý príbeh, s ktorým by si sa rád podelil s ostatnými?
Ozvi sa nám na pribehyzgauca.sk@gmail.com, alebo a my ti dáme priestor!

Príbehyzgauča.sk – kde vaše zážitky tvoria príbeh

Prvá noc a sny o darcoch orgánov
4.8 (95%) 8 votes

32 Replies to “Prvá noc a sny o darcoch orgánov”

 1. How’s it going, richard_egyed?

  Don’t you wish you could be Instagram famous?

  If you’re like me, you have trawled Instagram, wondering „how do these darn people on Instagram get so famous“?

  Imagine: it is Friday morning and you’ve promised yourself you’d go for a run today.

  You pull out your phone.

  Navigate your way to your page.

  Whoaaa, you think, Over 800 likes on one picture.

  Heading to the kitchen, you put the kettle on for some coffee and check your Instagram while you wait.

  Bam! Another 63 likes.

  And another message just popped up. It’s from one of your followers asking about your life, and giving you daps on your sixth official month of eating healthy.

  A grin appears on your face as you read another message. This person emailed you to let you know she loves your posts.

  Within minutes, your cell buzzes AGAIN.

  It is another message coming in. You glance up at the clock–almost time for the gym. You’ll have to reply later.
  Listen, richard_egyed, most people just are not in control of their life. Hell, they can’t even get themselves to eat a balanced breakfast, much less hit the gym.

  Now, this is the point in time where you learn to take control of your Instagram.

  Imagine if you could raise your engagement by 100%, or 1000%?

  It is not complicated to do, although almost no one does. Just check out our website. There, you will learn how to garner Instagram likes and followers like mad…without even trying.

  Our super savvy, confidential service automatically sends likes to your pictures a few minutes after you’ve posted them.

  With this you have a big chance to be featured in the „Top Post“ section.

  Sound too good for reality? Here’s what you have got to do to get a taste:
  1. Check out https://brightjam.press
  2. Put your Instagram username.
  3. 10 – 15 likes are going to be sent to your 3 most recent pictures. Just like that.

  Hitting the Top Post page will 10X your InstaGrowth. But you’ve got to do more than just want it–you have got to do something about it. Are you willing?

  Chow for now.

 2. I just could not depart your web site before suggesting that I actually enjoyed the standard info a person provide for your visitors? Is gonna be back often to check up on new posts

 3. Espero y les guste Lyrics: Hoy la soberbia hizo violar tu valor y la avaricia lamió tu deshonor cuanto duele sentir que uno esta perdido que la amargura se folló a tu destino Quítale la ropa interior al dolor desnúdate cortés y dime ¿qué ves? Las Causas de la Disfunción Eréctil son dos principalmente: físicas u orgánicas (Insuficiencia del riego sanguíneo del pene, producida por varios factores de base orgánica) y /o psicológicas. Llevamos unos pocos días menos viendo y viendo y autocontrolandonos, tocandonos/martubandonos poquito, parando y volviendo a empezar.

 4. Uno de ellos es determinadas enfermedades, como la diabetes, la arteriosclerosis, la enfermedad pulmonar obstructiva crónica y el párkinson. Se trata de la imposibilidad de alcanzar o mantener la erección a lo largo de la relación sexual, impidiendo o dificultando las relaciones sexuales con penetración.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *