Airbnb, Blog

Ako si založiť Airbnb byt? | Rozhovor s Jankom Macinským

Nie je tajomstvom, že v súčasnosti je trendom cestovať  po svete za málo peňazí. V dôsledku toho ľudia vyhľadávajú rôzne spôsoby ako ich ušetriť  na svojej ceste svetom. Jedným z nich je aj ubytovanie prostredníctvom Airbnb. Dnes sa však nepozrieme na tento typ ubytovania z pohľadu hosťa, ale naopak, z pohľadu hostiteľa a dozvieme sa ako si založiť Airbnb byt.

Jedným z vlastníkov Airbnb bytu v Bratislave je Ján Macinský, ktorého sme oslovili s prosbou o krátky rozhovor (celkový rozhovor trval cca 3 hodiny 😀 ) o tom, čo ho viedlo k založeniu Airbnb bytu.


Ak ale náhodou ešte stále nevieš ako funguje Airbnb, prípadne čo vlastne to Airbnb vôbec je, prečítaj si tento článok, kde sa dozvieš o tom viac.


Kto je Ján Macinský?

Janko je mladý chalan (22), ktorý už ale stihol toho veľa. Patrí medzi nadšencov cestovania, fotografovania, obľubuje dobré jedlo a stále vymýšľa niečo nové. Určite sa zbehni pozrieť  aj na jeho blog www.janmacinsky.com, kde nájdeš veľa zaujímavých tipov a odporúčaní na cesty svetom ako aj kopec fotiek s jedlom, pri ktorých určite vyhladneš. Taktiež sa oplatí sledovať  jeho Instagram @jankomacinsky. Cit pre fotografiu mu určite nechýba!

Don’t follow your dreams, follow @jankomacinsky.


V prípade, že ešte nie si registrovaný/á na Airbnb, registruj sa cez tento link a získaj až 30 € Travel Credit na tvoje prvé ubytovanie.

Teraz už ale poďme k rozhovoru. Preto si vlastne tu, no nie? Jankovi sme položili dokopy 13 otázok, na ktoré nám s radosťou odpovedal. Ich zoznam môžeš vidieť  nižšie, a ak klikneš na niektorú z nich, môžeš sa rýchlo presunúť  priamo na ňu.

Rozhovor s Jankom Macinským


Ako a kedy si prišiel k myšlienke zriadiť Airbnb byt?

V roku 2015 som bol na Work&Travel v Los Angeles, kde týpek prenajímal byt aj s garážou a celé to bolo pre nás. Hovorím si, že to nemusí byť celkom zlé prenajímať  niečo, čo vlastne nemusí byť  hotel, ale môže to byť  napríklad garáž, iglu, stan, byt alebo čokoľvek. Vtedy som sa vlastne stretol prvýkrát s Airbnb. Veľmi ma to zaujalo následne čoho som si začal čítať  o tom rôzne články a hľadať  nové informácie. Rok a pol neskôr som začal rozmýšľať  o vlastnom Airbnb byte, keď som videl, že to funguje aj u nás na Slovensku.

Aká dlhá doba prešla od myšlienky k realite, kedy si sa rozhodol, že naozaj ideš do tohto projektu?

Asi ten rok a pol. Intenzívnejšie som sa tým však začal zaoberať  približne pol roka predtým, kým som uverejnil byt na Airbnb. Počas toho polroku som si zisťoval podrobné informácie o poskytovaní ubytovania cez Airbnb a pomaly som začal s rekonštrukciou bytu, ktorý som mal k dispozícii. Taktiež som mal aj rôzne stretnutia s ľuďmi na Slovensku, ktorí už mali skúsenosti s Airbnb, ktorých som sa pýtal ako je najlepšie začať, aká býva výnosnosť, obsadenosť  počas mesiaca a či mávajú nejaké nepríjemné situácie s hosťami. Takže približne ten rok a pol.

Sú nejaké papierovačky okolo toho? Čo všetko si musel vybaviť, aby si mohol poskytovať bývanie cez Airbnb?

Nie sú pri tom žiadne papierovačky. Stačí sa zaregistrovať  na Airbnb.com, nahrať  fotky a vyplniť  informácie o byte. Nie je to síce na 5 minút, zaberie to pár hodiniek, ale papierovačky nie sú žiadne. Následne sa treba prihlásiť  na daňový úrad, alebo mať  živnosť, či s. r. o. A čo sa týka potvrdenia adresy, nepamätám si už presne, ale myslím, že mi posielali overovací kód na adresu, či je to vlastne môj byt. Na bookingu to je podobne. Buď pošlú list alebo dá sa to robiť  aj cez videohovor s niekým z ich supportu.

Na svojom Instagrame si zdieľal celý ten proces rekonštrukcie bytu. Ako dlho trvala celá rekonštrukcia?

S rekonštrukciu som začal začiatkom mája2017 a trvala až do začiatku augusta 2017. Čakal som, že to zmáknem za mesiac,ale potom prišiel majster a povedal, že toto ani náhodou sa nedá za mesiac urobiť. (smiech) 

Podrobný postup celej prerábky nájdeš priamo tu na Jankovom blogu #airbnbcesta.

Mali sme taktiež možnosť vidieť, že si si značnú časť robil sám. Už si niekedy predtým robil obklad, či dlažbu?

😀 (smiech). Nikdy som nič také predtým nerobil, nemuroval som, nerobil som obklady, nerobil som elektriku, nerobil som nič z toho, čo som robil tam. Všetko bolo prvýkrát. Ale mal som super majstra, ktorý mi s niektorými vecami pomáhal. Pomáhal mi hlavne s vodoinštaláciou, murovaním steny a osadzovaním okna. Ostatné veci mi len ukázal a robil som si to všetko sám. Pri elektrike mi povedal, že tento káblik ide s týmto, toto je taký prúd, toto taký, nejak som si to premyslel, dal dokopy a doteraz všetko funguje. 😀

Finančne to asi tiež nebolo jednoduché. Financoval si si to celé sám?

Z časti áno, zobral som si spotrebák na rekonštrukciu. Ako sa vraví, sú dobré úvery a sú zlé úvery. Toto je ten dobrý, lebo peniaze otáčam, vracajú sa a zarábajú. To by peniaze mali robiť. Celá rekonštrukcia vyšla vyše 5.000 €. Kopec peňazí mi však ušetrilo to, že som si to robil v podstate sám, ak nerátam majstra. Ak by som to dal robiť firme, vychádzalo by to okolo 10-15.000 €.

Pamätáš si ešte na ten deň, kedy skončili všetky práce na byte a mohol si ho zavesiť na Airbnb?

Doteraz si pamätám ten deň a bol to asi jeden z tých najlepších pocitov, čo som mal za život. Lepší ako sex? Haha, pomlčím. 😀 Najlepší pocit, keď som to celé dokončil, pofotil a zavesil na Airbnb. Veľmi ma to bavilo robiť, ale občas som mal z toho už aj zmeny nálad, lebo som tam robil dennodenne od rána do večera. Raz mi prišla susedka o pol 11-tej klopať, že čo tam mlátim do podlahy (lebo som musel ešte niečo dorozbíjať), že jej tam dieťa spí. 😀 Nočný kľud som však porušil len vo výnimočných prípadoch asi len 2-3x, keď niečo bolo treba urgentne dokončiť.

Celú finálnu fotogalériu si môžeš pozrieť  tu.

Kedy prišli prví hostia?

Prvú rezerváciu som dostal do 12 hodín po tom, čo som to zavesil na internet. Pamätám si, že to boli Francúzi, ktorí si bookli 5 nocí, ale až o týždeň. Neboli prví hostia, ale prví, ktorí si zarezervovali. Prví hostia prišli hneď  na druhý deň.

Zdroj: Airbnb.com

Mávaš byt prakticky celý mesiac vybookovaný alebo sú aj hluché miesta?

Vybookovaný som nemal ešte žiaden mesiac, vždy ostanú nejaké voľné 2-3 noci v mesiaci. Myslel som si, že teraz v októbri budem mať full, lebo som v septembri hodil byt aj na Booking.com, ale aj tak sa našli 3 dni, ktoré som nevedel ku koncu mesiaca predať.

Akí hostia chodia k tebe najčastejšie? Pripadne z akých krajín si už hostil ľudí?

Teraz posledný čas mi chodí dosť Slovákov a Čechov, odkedy som spustil Booking.com. A odkiaľ mi chodia hostia? Asi odvšadiaľ, celá Európa. Ale mal som hostí už aj napríklad z Ázie, z Ruska, Ukrajiny, USA.

Za tú dobu sa určite prestriedalo kopec hostí. Vieš aj presné číslo?

Hm, presné číslo ti asi nepoviem. Ale v priemere je to za mesiac 15 až 17 hostí, čo môže byť  za rok okolo 180 hostí.

S hosťami si určite zažil kade čo. Máš s nimi nejakú vtipnú, či naopak bizarnú situáciu?

Jeden Slovák mi stále vyvolával v noci, že nevedia niečo spraviť, niečo nájsť. Potom sa sťažoval, že tam nemám televízor, aj keď na listingu mám jasne napísané, že na byte nie je televízor. Na čo mi povedal, že mi dá zlé hodnotenie, lebo tam nie je televízor. Nakoniec mi zlé hodnotenie nedal, ale ukradol mi uterák, sáčky na smeti a osviežovač vzduchu.

Niektorí hostia ma trochu štvú, ale 90% sú fajn hostia, ktorí sú fakt mega milý a občas mi nechajú na byte aj odkaz, alebo napíšu naozaj dobrú recenziu. Stane sa, že mi tam hostia nechajú občas nejaké veci ako špagety, koreniny, čaj. Ak sú to veci, ktoré vydržia, nechávam ich tam.

Väčšina hostí je slušných, upracú po sebe, maximálne nechajú neodložený nejaký pohár, ale to je to najmenej. Čo sa mi stalo, tak jeden mi ostriekal ciderom stenu, ale to som premaľoval a v pohode. Ďalší mi rozbili nádobku na mydlo, ale tí mi rovno nechali cash na stolíku, že „sorry nechceli sme, ale stalo sa“.

Aké máš vyhliadky do budúcna s Airbnb?

Chcel by som mať  samozrejme viac bytov. Časom by som si zobral aj niečo vlastné a to prenajal, ale tak uvidím. Určite to časom rozšírim, kľudne aj 5-10 bytov. Dalo by sa to potom nejak zmanažovať, pretože keď už má niekto 4 byty, tak už to prestáva zvládať  sám. Keď máš 3-4 byty, tak to už je full-time. Toto je taký side job, ktorý mi dokáže zaplatiť  zopár účtov.

Ďakujeme Jankovi za rozhovor a prajeme mu veľa úspechov na jeho #airbnbceste!
Airbnb byt Janko Macinský
 

Máš zaujímavý príbeh, s ktorým by si sa rád podelil s ostatnými?
Ozvi sa nám na pribehyzgauca.sk@gmail.com, alebo a my ti dáme priestor!

Príbehyzgauča.sk – kde vaše zážitky tvoria príbeh

Ako si založiť Airbnb byt? | Rozhovor s Jankom Macinským
4.8 (96.67%) 6 votes

94 Replies to “Ako si založiť Airbnb byt? | Rozhovor s Jankom Macinským”

 1. Fast Delivery For Flagyl Cialis 20mg Filmtabletten 8 Stuck How Effective Amoxicillin For Toothache Canadian Pharmacy 24h Alergy To Amoxicillin Amoxicillin Toe Infection Dose

 2. Erstantrag auf einen Cashper Minikredit
  Dies sind die grundsätzlichen Bedingungen, um für einen Cashper Minikredit in Frage zu kommen:
  das Mindestalter ist 18 Jahre
  der dauerhafte, gemeldete Wohnsitz ist in Deutschland
  es liegt ein monatliches, stabiles Einkommen von mindestens 700 Euro netto vor
  Während des standardisierten Vorgangs der Antragstellung für einen Minikredit haben
  Sie zudem die Möglichkeit ihren Minikredit mit unseren Extra-Service-Option SUPER-Deal in 24 stunden
  auf Ihrem Konto zu haben. Dadurch können Sie auf Wunsch noch schneller über Ihren Kredit verfügen.
  http://bit.ly/MehrInfosinKürze

 3. Oh my goodness! a tremendous article dude. Thanks However I am experiencing issue with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anybody getting identical rss downside? Anybody who knows kindly respond. Thnkx

 4. Someone essentially help to make seriously posts I would state. This is the very first time I frequented your web page and thus far? I surprised with the research you made to create this particular publish incredible. Excellent job!

 5. АРЕНДА ПРОДАЖА ВЫКУП БАРТЕР ЛИЗИНГ ОПАЛУБКИ И ОБОРУДОВАНИЯ индивидуальные и более выгодные условия!
  Аренда от 10р./м2 в сутки для монолитного строительства в Краснодаре и Южном Федеральном округе

  Гибкие условия! Выгода до 50%

  Аренда опалубки с правом выкупа – возможность выкупа спустя 6 месяцев за 50% стоимости.

  Продажа многоразовой стальной и алюминиевой опалубки.

  Выкуп б/у опалубки(покупку) стен, колонн, перекрытий (стойки телескопические и объемные), лесов, комплектующих.

  Оперативно произведем осмотр, дефектовку, самовывоз. TradeIn – замена старого комплекта опалубки на новый.
  ____________________________________
  г аренда опалубки Крыловская
  аренда опалубки московская область Новокубанск
  опалубка в аренду ялта Приморье

  ———————-
  http://опалубка-краснодар.рф/

 6. Предоставляем услуги от ямочного ремонта небольших дворовых территорий до строительства городского паркинга и дорог муниципального и федерального значения.

  Текущий ремонт дорог В Краснодаре

  Ремонт и укладка асфальта на тротуары, площадки и дороги любой категории. Демонтаж старого асфальта, использование новейших техник и материалов. Оперативность и гарантия долговечности.

  Восстановление первоначальных характеристик эксплуатации дорожного полотна, оперативное устранение небольших дефектов и повреждений покрытия, улучшение ровности и сцепных качеств дороги. Разметка дорог.

  Асфальтирование парковок/двора
  Асфальтирование для грузового транспорта
  Высокая конкурентоспособность, выполнение работ „день в день“, а так же репутация надежного и качественного подрядчика.
  Ответственные специалисты, Наличие СРО и международного ISO 9001, Поставка всех необходимых материалов без задержек.
  Бетонирование, Установка бордюров, Ямочный ремонт, Разбивка любой сложности осей зданий, сооружений, линейных объектов

  ____________________________________
  строительство благоустройство краснодар
  правила благоустройства в краснодаре
  служба озеленения и благоустройства краснодар

  ———————-
  http://благоустройство-краснодар.рф/

 7. Sin embargo, es aconsejable, especialmente si considera que no hay problemas subyacentes en la relación, hablar con el médico de cabecera para descartar la existencia de causas orgánicas o ser un efecto secundario derivado del tratamiento farmacológico. Los expertos creen que en momentos de estrés, la actividad en las secciones menos esenciales del cerebro, incluso en aquellas que controlan la excitación, comienza a disminuir.

 8. La incapacidad ocasional para obtener una erección que se considera normal. Nuestro pene, otra vez lo volvemos a ver en forma, responde a nuestras peticiones, nos saluda como en sus mejores tiempos, lo vemos con una erección duradera.

 9. Disfunción eréctil. Cuando el pene detecta que es tocado gracias a sus nervios sensoriales, envía unos impulsos a la columna vertebral y esta a la vez devuelve impulsos al pene causando la erección. Debe tomarse una hora antes de las relaciones sexuales y su acción inicia después de 30 minutos y dura cerca de 4 horas. Cialis 20 mg generico…

 10. АРЕНДА ПРОДАЖА ВЫКУП БАРТЕР ЛИЗИНГ ОПАЛУБКИ И ОБОРУДОВАНИЯ индивидуальные и более выгодные условия!
  Аренда от 10р./м2 в сутки для монолитного строительства в Краснодаре и Южном Федеральном округе

  Гибкие условия! Выгода до 50%

  Аренда опалубки с правом выкупа – возможность выкупа спустя 6 месяцев за 50% стоимости.

  Продажа многоразовой стальной и алюминиевой опалубки.

  Выкуп б/у опалубки(покупку) стен, колонн, перекрытий (стойки телескопические и объемные), лесов, комплектующих.

  Оперативно произведем осмотр, дефектовку, самовывоз. TradeIn – замена старого комплекта опалубки на новый.
  ____________________________________
  опалубка аренда в минске Темрюк
  опалубка абакан аренда Анапа
  аренда опалубки ялта Тимашевск

  ———————-
  http://опалубка-краснодар.рф

 11. Hey

  i love your shop,
  But I have a question, i see a lot of products in this shop http://item.pictures/cheaperproducts28 that you also sell in your shop.
  but there products are 47% cheaper, well my question is what is the difference between your shop and theirs,
  is it the quality or something else, I hope you can answer my question.

  Regards

  „Sent from my iPhone“

 12. Hey there,
  Would you like to reach new clients?

  We are personally welcoming you to sign up with one of the leading influencer and affiliate networks on the internet.
  This network sources influencers and affiliates in your niche who will promote your company on their sites and social network channels.
  Benefits of our program include: brand exposure for your company, increased reputation, and possibly more clients.

  It is the most safe, easiest and most effective way to increase your sales!

  What do you think?

  Learn more here: http://bit.ly/socialinfluencernetwork

 13. Se trata de la imposibilidad de alcanzar o mantener la erección a lo largo de la relación sexual, impidiendo o dificultando las relaciones sexuales con penetración. Otro tratamiento para la DE es la inyección de Caverject (alprostadil) en el pene justo antes del sexo.

 14. Hi! By reading this message then you’ve proved that ads submitted via web contact forms like yours works! We can send your ad message to people via their feedback form on their website. The best part of this type of advertising is that messages sent through feedback forms are automatically whitelisted. This improves the chances that your advertisement will be opened. Absolutely NO Pay per click costs! Pay a one time fee and reach millions of people. For more information please reply to: lily5854gre@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *